Macedonian Dota Tournament
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Правило за мини група

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 352
Join date : 2011-08-31
Age : 26
Location : Struga

Правило за мини група Empty
PostSubject: Правило за мини група   Правило за мини група EmptyMon Nov 21, 2011 5:50 pm

Ќе се игра исто како досега но со секоја победа ќе се добива по 1 поен на пример:2-1 првиот тим добива два поени вториот еден поен . Во случај две екипи да имаат исто поени на пример по 3 тогаш во финале ќе оди тимот кој што победил во меѓусебниот дуел... Првата и втората екипа ќе играаат "GRAND FINAL"..


GL
Back to top Go down
View user profile http://mkd-tour.macedonianforum.net
 
Правило за мини група
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Macedonian Dota Tournament :: Добредојдовте :: Winner Bracket :: Winner Bracket-Втора Фаза :: Winner Bracket-Трета Фаза (Мини група)-
Jump to: